ghadir.tebyan.net
کد خبر : 53721
تاریخ انتشار : 28 خرداد 1393 22:49
تعداد بازدید : 206

عید غدیر عید الله الاعظم است

این مرجع تقلید با بیان اینکه سه آیه در قرآن کریم مربوط به غدیر است تاکید کرد: کتاب الغدیر عنایتی الهیه است و علامه امینی در این کتاب بسیار خوب بحث کرده و به سهم خود حدیث غدیر را از مهجوریت خارج کرده است.


آیت الله مکارم شیرازی از عید سعید غدیر به عنوان عید الله الاعظم یاد کرد و گفت: خدا را شاکریم که تابع کسی هستیم که فضائل و مناقب او آشکار و دلائل ولایت او محکم است.

آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید در آغاز درس خارج فقه خود که با حضور طلاب و روحانیون در مسجد اعظم قم برگزار شده بود با تبریک عید سعید غدیر از این روز به عنوان عید الله الاعظم و الاکبر یاد کرد و حضرت علی (
علیه السلام) را اسوه اخلاق و تقوا نامید.

وی با اشاره به کتاب گرانسنگ الغدیر تالیف مرحوم علامه امینی خاطر نشان کرد: مرحوم علامه امینی در این راستا یک کار اساسی انجام داد و غدیر را از زوایای مختلف مورد بحث و بررسی قرار داده است.

این مرجع تقلید با بیان اینکه سه آیه در قرآن کریم مربوط به غدیر است و روایات بسیاری نیز در این راستا وجود دارد تاکید کرد: کتاب الغدیر عنایتی الهیه است و علامه امینی در این کتاب بسیار خوب بحث کرده و به سهم خود حدیث غدیر را از مهجوریت خارج کرده است.

 آیت الله مکارم شیرازی طلاب و روحانیان را به تامل و مطالعه بیشتر کتاب الغدیر توصیه کرد و گفت: طلاب و روحانیان باید بیشتر با این کتاب آشنا شوند.

وی در ادامه با اشاره به اشکالی در مساله غدیر مبنی بر اینکه اگر حضرت پیامبر (صلی الله علیه و آله) حدیث غدیر را در برابر هزاران نفر بیان کرده اند پس چرا حاضران به این مساله استناد نکرده اند این اشکال را پاسخ داد و گفت: مرحوم علامه امینی 22 مورد را در کتاب الغدیر بیان کرده است که تعداد قابل توجهی از نقل این واقعه تاریخی نیز در برابر دیدگان معاویه بوده است.

این مرجع تقلید ابراز داشت: مساله غدیر یک مساله واضح و روشن است منتهی جهات سیاسی و سایر شرایط اجازه نمی داده است که پرده از روی این حدیث برای همه مردم برداشته شود.

وی در ادامه گفت: ما خدا را شاکریم که تابع کسی هستیم که فضائل و مناقب او آشکار و دلایل ولایت او محکم و متقن است و این راهی است که ما باید بپیماییم.

این مرجع تقلید تاکید کرد: ما باید میراث اهل بیت را حفظ کنیم و در برابر دشمنانی که با تبلیغات و دسیسه های سوء علیه ارزش ها و اسلام تلاش می کنند بایستیم و نقشه های آنها را خنثی کنیم.

 آیت الله مکارم شیرازی ابراز داشت: ان شاءالله در برابر این رسالت همه وظیفه خود را انجام خواهیم داد و امیدواریم قدم در جای پای حضرت علی (علیه السلام) بگذاریم.
منبع: خبرگزاری رسا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :